To nejdůležitější

Každý sport v sobě nese spoustu důležitých faktorů, bez kterých se ten nejlepší výsledek neobejde. Základem je výživa a dostatek energie, dobře fungující organismus, správná fyzická příprava a v neposlední řadě samotný trénink.

Budeme zde pravidelně publikovat články o tom, jak organismus psa funguje, co se děje při různých situacích a jak pomoci správnému chodu  životně důležitých biochemických procesů.

Bez správné výživy nelze docílit správného fungování organismu. Najdete zde reference zkušených závodníků o jejich způsobu krmení svých psů.

Energie, energie, energie! Tak moc ji my i naši psi potřebujeme k maximálnímu výkonu. Ale jak ji získat? I o tom se zde dozvíte víc.

I když pečujete o správnou výživu a dostatek energie, než vyběhnete na trénink, je důležité mít správnou fyzickou přípravu. Proč? Agility je fyzicky velice náročný sport, kde může velice rychle dojít ke zranění. Fyzická příprava je důležitá jak před samotným tréninkem tak i regenerace a strečink po výkonu.

Články

D_Biochemie1

Články zaměřené na veškerou problematiku týkající se správné funkce organismu psa. ČÍST DÁL ▸

Výživa

vyziva

Výživa vašeho psa je základním pilířem na cestě k úspěchu v jakémkoliv sportu. ČÍST DÁL ▸

Energie

IMG_2887

Bez energie to nejde. Jak jí docílit? Kde ji získat? Pár tipů najdete zde. ČÍST DÁL ▸

Fyzická příprava

IMG_5708

Fyzická příprava je velice důležitá pro omezení rizika možného úrazu při práci. Pár tipů jak se psem správně pracovat před prací a jak jej ošetřit po výkonu se dočtete v této rubrice. ČÍST DÁL ▸